DLA PACJENTA

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Units Exctractions)/ (Sapphire)

Przeszczep włosów metodą FUE jest uważany za jedną z najnowszych, najnowocześniejszych i najczęściej stosowanych technik przeszczepu włosów. Zapewnia naturalny efekt własnych włosów u osób zmagających się z problemem łysienia. Użycie podczas zabiegu ostrzy szafirowych nie jest nową techniką, ale innowacją, która ulepsza metodę FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą micro FUE cebulki są wyjmowane z obszaru dawcy (np. brody, tyłu lub boku głowy) jedna po drugim za pomocą mikro-stempla o średnicy między 0,6 a 0,8 mm. Po ekstrakcji jednostek pęcherzykowych przeszczepy są wszczepiane w mikrokanały, utworzone uprzednio poprzez nacięcia wykonane zaostrzonym ostrzem. Nacięcia te odgrywają dużą rolę, ponieważ kąt, orientacja i gęstość nowych wszczepionych mieszków włosowych muszą być takie same jak reszty włosów. Dzięki temu możliwe jest nadanie im naturalnego wyglądu i przeprowadzenie skutecznego zabiegu. Podczas etapu otwierania mikrokanałów w kształcie litery U zwykle stosuje się stalowe ostrza. Otwór w kształcie litery U tworzy szersze kanały, a co za tym idzie, większe krwawienie i mniejsze zagęszczenie włosów. Przy użyciu szafirowych ostrzy kanałom nadaje się kształt litery V. W rezultacie kanały znajdują się bliżej siebie, dzięki czemu można bardziej zagęścić przeszczepiane jednostki. Użycie szafirowych ostrzy wspomaga także lepsze gojenie po operacji.

Micro FUE to zabieg dający niemal stuprocentową pewność dobrego przyjęcia i znacznej poprawy fryzury – włosy zaczynają rosnąć w miejscach, gdzie wcześniej był ich znaczny deficyt.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą FUE

Najczęściej zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest wykonywany u młodych pacjentów pragnących uniknąć blizny w okolicy dawczej. Pozwala to na bardzo krótkie strzyżenie włosów. Zabieg FUE często wykonuje się także w przypadku korekcji niewielkich ubytków owłosienia (zakola, brwi, wąsy).

Zabieg tą metodą może być wykonany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet z różnymi typami łysienia, w tym łysienia androgenowego i plackowatego. Ponadto sprawdzi się ono w przypadku zakoli, utracenia włosów na skutek poparzeń lub choroby.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym obszarów pobierania i wszczepiania włosów.

Zalety przeszczepu włosów metodą FUE

Nowoczesna metoda przeszczepu (zagęszczania) włosów zapewniająca naturalne rezultaty;

zniwelowanie łysienia i odzyskanie gęstych, zdrowych włosów;

można przeszczepić grafty (do 4 włosów) bliżej siebie przez co osiąga się zwiększoną gęstość włosa w porównaniu z klasyczną metodą FUE w której wykorzystuje się stalowe ostrza;

przeniesienie tkanek wraz komórkami macierzystymi włosa odpowiadającymi za jego wzrost w obrębie tego samego organizmu (zniwelowane ryzyko odrzucenia przeszczepu);

pozostają drobne i rozproszone mikro blizny, niewidoczne gołym okiem, co pozwala na ekspozycję miejsc z których pobrano materiał do przeszczepu;

szybka regeneracja skóry już kilka dni po zabiegu;

szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej;

nie ma konieczności przyjazdu na wizytę kontrolną po zabiegu.

Przeszcep włosów metodą DHI (Direct Hair Implant)

DHI (Direct Hair Implantation) jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych technik przeszczepiania włosów. Metoda DHI transplantacji włosów cechuje się użyciem specjalnych implantatorów. Pozwalają one na lepszą kontrolę głębokości, jak i kierunku osadzania przeszczepów w skórze głowy.

Włosy pobierane są identycznie jak w metodzie micro FUE w postaci pojedynczych graftów (do 4 włosów) , jednak ich umieszczenie w miejscu przeszczepu za pomocą specjalnego implantatora pomaga ułożyć włosy pod odpowiednim kątem.

W momencie osadzania nowych mieszków włosowych pomiędzy istniejącymi włosami, lekarz może wyraźnie zobaczyć naturalny kąt wzrostu włosów i dopasować ustawienie przeszczepianego włosa. Dzięki temu nowy włos będzie idealnie pasował do istniejących już włosów i razem będą układać się w naturalny sposób na głowie pacjenta.

DHI w praktyce

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI przy użyciu pióra Choi chirurg lub zespół medyczny wkładają mieszki włosowe do narzędzia DHI. Chirurg wbija igłę w skórę głowy pod kątem 40-45 stopni. Po naciśnięciu przycisku wyjmuje igłę pozostawiając w skórze obszaru biorczego nowo wszczepione włosy. W trakcie całego zabiegu używane jest od sześciu do dziesięciu piór Choi (uzależnione od ilości przeszczepionych graftów) i aż około 15 igieł, które są różnej grubości, dopasowane do każdego mieszka włosowego, w zależności od ilości włosów w skupisku.

Największą zaletą techniki DHI jest brak konieczności całkowitego golenia głowy.

Zaletą jest także całkowita gwarancja braku blizn, ponieważ w metodzie DHI nie wykonuje się żadnych nacięć. Jest to szczególnie istotne w przypadku przeszczepiania włosów na twarzy, na przykład na brodzie lub brwiach. W porównaniu z innymi metodami przeszczepu włosów, czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy (np. podczas metody FUE).

Zalety przeszczepu włosów DHI

Pobrane mieszki włosowe, wszczepiane są w bardzo krótkim czasie. W ten sposób zwiększamy szanse na zdrowsze i mocniejsze włosy.

Wskaźnik przeżycia mieszków włosowych jest wysoki,

Implanter DHI umożliwia chirurgiczną precyzję pracy, co prowadzi do naturalnego efektu końcowego.

Znacznie zmniejszone krwawienie w obszarze biorczym podczas wszczepiania mieszków włosowych, co za tym idzie pacjent może wcześniej wrócić do codziennych czynności.

W tej metodzie obszar biorczy nie musi być ogolony, co stanowi plus dla wielu osób, które nie chcą ścinać włosów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym w obszarze pobierania i wszczepiania włosów.

Transplantacja włosów metodą FUE a DHI

Główna różnica między DHI a FUE polega na tym, że FUE przeprowadzana jest w trzech zasadniczych procesach, stąd czas rekonwalescencji oraz czas samego zabiegu jest wydłużony. Metoda DHI pozwala na skrócenie zabiegu, ponieważ przeszczepianie włosów przeprowadzone jest w jednej sesji dzięki użyciu narzędzia Choi Pen.

W przeciwieństwie do metody FUE, gdzie etapy pobierania oraz implantacji przebiegają różnoczasowo, metoda DHI, dzięki zastosowaniu pióra choi, umożliwia połączenie tych etapów. Celem jest uzyskanie wyższej gęstości włosów w obszarach dotkniętych miejscowym przerzedzeniem.

Warto jednak podkreślić, że przeszczep włosów obiema metodami jest przeprowadzany w ciągu jednego dnia.

Co jest lepsze: DHI czy FUE?

Wybór między procedurą FUE a DHI zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj wypadania włosów pacjenta, obszar przerzedzonej okolicy oraz ilość dostępnych włosów w części dawczej. Ponieważ przeszczep włosów jest zabiegiem bardzo osobistym, uważa się, że technika, która najlepiej spełnia oczekiwania pacjenta, daje najlepsze rezultaty.

Technika FUE jest idealna do pokrywania dużych powierzchni, natomiast metoda DHI zapewnia lepszą gęstość włosów. Jeśli pacjent cierpi na zaawansowane wypadanie włosów, a łysiny są bardzo rozległe, w miejsce jednosesyjnego przeszczepu włosów metodą DHI powinien poddać się operacji techniką FUE. Umożliwia ona pobranie większej ilości przeszczepów w jednej sesji.

Główną cechą wyróżniającą metodę DHI w porównaniu z innymi metodami przeszczepu włosów jest to, że technika ta wykorzystuje podobny do pióra instrument medyczny zwany piórem Choi, który tworzy obszary biorcze i jednocześnie przeszczepia grafty.

Metoda FUE wymaga od pacjenta zazwyczaj całkowitego ogolenia głowy przed zabiegiem, natomiast technika DHI – jedynie obszaru dawczego.

Technika DHI wymaga większych umiejętności i doświadczenia niż inne metody przeszczepu włosów. To z kolei wymaga od lekarzy i zespołów medycznych długotrwałego szkolenia, aby wyspecjalizować się w jej stosowaniu.

Metoda DHI zapewnia krótszy okres rekonwalescencji i skutkuje mniejszym krwawieniem w porównaniu z techniką FUE.

Metoda FUE jest idealna do pokrywania dużych powierzchni, natomiast technika DHI zapewnia lepszą gęstości.

Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

Wiele osób dotkniętych problemem łysienia zastanawia się, czy zdecydować się na przeszczep włosów w Polsce czy w Turcji. Warto wybrać przeszczep włosów w Turcji, gdzie można skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów w dziedzinie transplantologii włosów. Jedną z renomowanych klinik działających w Stambule jest One Hair Clinic, której właśnie jesteśmy przedstawicielami.

Jeśli poszukujesz przeszczepu włosów w Stambule to w naszej klinice One Hair Clinic znajdziesz najlepszych ekspertów w tej dziedzinie. Używając najnowszych procesów w połączeniu z wysokiej jakości usługami i doświadczonymi lekarzami, możemy zapewnić najlepszy przeszczep włosów w Turcji z optymalnymi wynikami.

Używamy najnowocześniejszych metod, w tym technikę FUE oraz DHI, ekstrahując mieszki włosowe ze skóry w miejscu biorczym, aby wszczepić je w łyse obszary i ulepszyć Twoja linie włosów. Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka godzin bez ryzyka dla Twojego zdrowia i w całkowicie bezpiecznych warunkach. Zawsze wyjaśniamy naszym klientom wszystkie etapy zabiegu, a już po kilku miesiącach zobaczysz jak włosy zaczynają rosnąć i będziesz mógł cieszyć się efektami przeszczepu.

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tani?

Turcja słynie z wykonywania przeszczepów włosów po relatywnie niższych cenach w porównaniu z innymi krajami. Nie oznacza to jednak, że lokalne kliniki oferują usługi niskiej jakości. Dzieje się tak, ponieważ koszty w Turcji są tańsze niż w innych rozwiniętych krajach. Dzięki temu tureckie kliniki przeszczepu włosów mogą oferować tańsze zabiegi o jednakowej, a nierzadko lepszej jakości.

Jednym z głównych powodów jest fakt, że Turcja nie znajduje się w strukturach Unii Europejskiej, a rząd turecki zniósł podatek VAT dla zagranicznych turystów medycznych, leczonych w tureckich klinikach i szpitalach certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Turcji. Warto również zaznaczyć, że wynagrodzenia w Turcji są znacznie niższe, niż w wielu rozwiniętych krajach świata, co dotyczy także branży medycznej.

Nawet jeśli do kosztów doliczysz zakwaterowanie, suma ta nie osiągnie 50% ceny zabiegu w niektórych krajach. Nic więc dziwnego, że wielu pacjentów coraz chętniej podróżuje do obcego kraju, jakim jest Turcja, w celu poddania się operacji przeszczepu włosów. Turcja jest jednym z nielicznych krajów na świecie, w których wszystkie świadczenia zdrowotne są uznawane w ramach gwarancji państwa. Na przestrzeni lat ułatwiło to powstanie wielu nowych szpitali we wszystkich miastach kraju i zatrudnienie w nich tysięcy lekarzy. Kształcenie medyczne rozwinęło się zarówno na poziomie akademickim, jak i w wymiarze praktycznym.

PRZESZCZEP BRODY

Przeszczep włosów na brodzie jest bardzo często wykonywanym zabiegiem u mężczyzn. Powodem, który wpływa na podjęcie decyzji o zabiegu jest najczęściej poczucie estetyczne. Przyczyną podejmowania się tego typu zabiegów jest także niewystarczająca gęstość posiadanego zarostu, nierównomierny lub całkowity brak zarostu.

Przeszczep brody – przebieg zabiegu

W zabiegu transplantacji przeszczepiane są włosy pacjenta. Mieszki włosowe do przeszczepu są pobierane z potylicy, czyli z tyłu głowy. Innym miejscem dawczym może być podbródek lecz w tej okolicy jest zdecydowanie mniej włosów możliwych do pobrania.

Zabieg wykonywany jest metodą FUE i procedura zabiegu przeszczepu brody przebiega tak samo jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. Cały proces zabiegu zaczyna się od pobrania odpowiedniej ilości mieszków włosowych.

Drugim etapem zabiegu jest implantacja w miejscu biorczym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zakończonym zabiegu pacjent ma zakładany opatrunek tylko na miejsce dawcze. Na miejsce biorcze (brodę) nie ma potrzeby zakładania opatrunku.

Po zabiegu może wystąpić drobny obrzęk na brodzie, który znika w pierwszej dobie. Postępowanie po zabiegu jest takie same jak po przeszczepie włosów metodą FUE. Przez pierwsze 3 dni nie myjemy brody, po 3 dniach możemy zacząć spłukiwać brodę wodą, a po 8 dniach miejsce przeszczepu czyli brodę możemy w końcu umyć szamponem. Pierwsze golenie brody możemy wykonać po upływie 6 tygodni od zabiegu.

Przeszczepione włosy zaczynają rosnąć po około 3-4 miesiącach, a pełna gęstość pojawia się po 12 miesiącach od zabiegu. Mimo, że przeszczepiane włosy są z okolicy głowy to włos ten przejmuje funkcję włosa na brodzie. Włos staje się twardszy, delikatnie kręcony, czyli taki jak jest zarost.

Przeszczep brody jest obecnie jednym z bardziej pożądanych zabiegów przez mężczyzn głównie ze względów estetycznych.

Kiedy możemy wykonać zabieg przeszczepu brody

1. Wypełnienie ubytków zarostu

Na wypełnienie ubytków nie potrzeba dużej ilości graftów, dlatego też zabieg można bez problemu wykonać podczas jednego zabiegu. Gęstość dostosowuje się do gęstości na pozostałym obszarze. Mimo, że przeszczepione włosy są pobierane z głowy, mieszki włosowe po pewnym czasie przejmują funkcje włosa na brodzie. Dzięki wykonaniu takiego przeszczepu pacjent uzyskuje w ciągu 12 miesięcy równy, gęsty zarost.

2. Uzupełnienie gęstości na brodzie

W przypadku takich braków owłosienia potrzebna jest większa ilość graftów, jednakże zabieg też jest wykonywany podczas jednej sesji zabiegowej. Procedura zabiegu jest taka sama jak w pozostałych przypadkach.

3. Uzupełnienie miejsc pozbawionych włosów

Gdy posiadane przez pacjenta owłosienie jest bardzo rzadkie i są widoczne puste miejsca pozbawione włosów zabieg określa się jako rozległy. W takim przypadku prawdopodobnie konieczne będzie kilka sesji zabiegowych. W pierwszym zabiegu wypełnia się ubytki w zaroście a w kolejnym wyrównuje się cały zarost. Przerwa między zabiegami wynosi 12 miesięcy, ponieważ w pierwszej kolejności muszą wyrosnąć włosy zaimplantowane podczas pierwszej sesji.

4. Pokrycie całego zarostu – brody

Całkowity brak zarostu zdarza się raczej rzadko. Podczas całkowitego pokrycia zarostu zabieg przeszczepu włosów jest bardzo rozległy i nie w każdym przypadku będzie możliwy do wykonania. Na taki obszar potrzebnych będzie kilka sesji zabiegowych. Pacjent musi posiadać odpowiednią ilość, gęstość włosów w okolicy dawczej. Przy kwalifikacji do zaplanowania takiego leczenie lekarz musi uwzględnić czy pacjent w przyszłości nie będzie planował transplantacji włosów na głowie. Całkowity brak zarostu na brodzie może być np. spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Dlatego warunkiem zakwalifikowania się do zabiegu jest wykonanie pełnego pakietu badań hormonalnych. W takich przypadkach najczęściej w pierwszej kolejności stosuje się terapię hormonalną, którą przeprowadza lekarz endokrynolog.

Przeciwskazania do zabiegu przeszczepu brody

łysienie plackowate

zmiany skórne w okolicy biorczej

choroby zakaźne owłosionej skóry głowy

zaawansowana cukrzyca

nieuregulowane ciśnienie

PRZESZCZEP BRWI

Brwi są bardzo widocznym elementem twarzy, podkreślają naszą mimikę, określają nasze emocje. Styl brwi zmienił się z biegiem lat. Dawniej były modne cienkie łuki brwiowe, później wręcz grube, krzaczaste brwi. Jednak w ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się grubsze, naturalne brwi i to one dały początek zabiegom takim jak makijaż permanentny. Choć kredka do brwi może pomóc zmienić kształt brwi lub zamaskować braki w owłosieniu, dla tych którzy szukają bardziej trwałego efektu wart przemyślenia będzie przeszczep brwi. Coraz więcej liczbie osób doskwiera problemem utraty brwi lub zmniejszenia ich gęstości. Zjawisko to dotyka kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku.

Przyczyny utraty brwi

Utrata brwi nie jest procesem naturalnym. Jest wiele powodów utraty brwi, np. choroby tarczycy, łysienie plackowate, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, niezdolność porostu brwi ze względu na uwarunkowania genetyczne, całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Specyfikacja przeszczepu brwi

Przeszczep brwi to zabieg mający na celu trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym. Do przeszczepu wybiera się włosy pobrane z potylicy. Niezależnie od tego czy zabieg jest wykonywany w celu poprawy wyglądu brwi, zmiany ich kształtu, czy też odbudowy brakującego lub przerzedzonego owłosienia przeszczep brwi wymaga dużej precyzji i wiedzy w działu anatomii, projektowania brwi, technik pobierania i implantacji. Tak, aby na koniec efekt końcowy miał jak najbardziej naturalny wygląd.

Zazwyczaj ilość przeszczepionych włosów wynosi 50-400, w zależności od pożądanej gęstości. Przeszczep brwi jest podobny do przeszczepu włosów na głowie, ale ze względu na specyfikę miejsca występują także pewne różnice. Włosy na brwiach nie są ułożone w jednakowym kierunku – niektóre skierowane są lekko w górę, inne w dół, a wszystkie łączą się we wzór w jodełkę. Odtworzenie tego podczas zabiegu przeszczepu wymaga pełnej precyzji oraz zdolności artystycznych, ponieważ kierunek włosa brwi zmienia się dosyć mocno w różnych częściach brwi.

Przeszczep brwi – przebieg zabiegu

Najistotniejszą sprawą przy przeszczepie brwi, jest zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Ważnym aspektem jest również przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych. Do przeszczepu brwi pobierane są tylko pojedyncze, jednowłosowe grafty . Mieszki włosowe są wszczepiane pod kątem, aby zachować naturalny wzór w jodełkę. Lekarz musi uwzględnić zarówno kierunek wzrostu włosa jak i jego kąt uniesienia. Ten poziom precyzji jest najważniejszy, aby zapewnić naturalny wygląd, który nie zostanie zauważony, a uwydatni wyraz twarzy.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy, a następnie implantuje pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy.

Pierwsze efekty można zauważyć tuż po zabiegu, a wygląd przeszczepionych włosów brwi uwidoczni się w pełni w ciągu roku.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to że włosy z głowy rosną szybciej niż brwi, zatem pacjent będzie musiał je lekko przycinać mniej więcej co dwa tygodnie, by utrzymać je w idealnym stanie.

Znieczulenie

Zabieg FUE oraz DHI przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg może być także poprzedzony miękką sedacją, czyli poprzez założoną kaniulę (venflon) podawany jest lekki środek ogólnoznieczulający tzw. „głupi jaś”. Dopiero po tym znieczuleniu głowa ostrzykiwana jest środkami znieczulającymi. Zdecydowanie zaletą takiego znieczulenia jest fakt, że pacjent nie odczuwa bólu przy ostrzykiwaniu głowy dziesiątkami igieł. Sedacją nazywamy działania farmakologiczne, które mają na celu uspokoić pacjenta, obniżyć poziom lęku, a czasami nawet świadomości. Stosowana jest najczęściej w procedurach medycznych, które mogą być odbierane jako nieprzyjemne lub trwają długo.

ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM

PRZESZCZEP WŁOSÓW AŻ 5000 GRAFTÓW !

JUZ TERAZ! TYLKO 2000 EURO!

OPINIE NASZYCH KLIETNÓW

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ DO NAS
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ !

Copyrights © 2020 OneHair.pl