TURYSTYKA MEDYCZNA

Czy wiesz jak dynamicznie rozwija się turystyka medyczna w Turcji?

Tureckie Ministerstwo Zdrowia zabiega o dynamiczne zwiększenia przychodów z turystyki medycznej.

Turystyka zdrowotna w Turcji w powszechnym rozumieniu oznacza turystykę medyczną, turystykę leczniczą, czyli wyjazdy do sanatoriów i ośrodków SPA, a także turystykę osób starszych czy niepełnosprawnych.

Kto leczy się w Turcji?

Cudzoziemcy przyjeżdżają do Turcji wyleczyć choroby oczu i zębów, poddają się również transplantacji włosów, leczeniu ortopedycznemu i zabiegom z zakresu chirurgii kosmetycznej. Z chęcią odwiedzają tureckich laryngologów i przechodzą operacje ginekologiczne i urologiczne. Zdecydowana większość pacjentów korzysta z prywatnych klinik, zaś nieliczni leczą się w szpitalach publicznych.

Zagraniczni pacjenci przyjeżdżają z różnych Państw. Najczęściej z Rosji, Niemiec, Azerbejdżanu, Holandii, Iraku oraz Francji. Spory procent odwiedzających stanowią także obywatele państw wschodnich, w tym Ukrainy. W ostatnich latach coraz bardziej można też zauważyć zwiększającą się liczbę Polaków wyjeżdzających w celach medycznych do Turcji. Najwięcej pacjentów z zagranicy leczy się w Stambule, Izmirze czy i Ankarze.

Departament Turystyki Zdrowotnej w Turcji

Częścią tureckiego Ministerstwa Zdrowia jest Departament Turystyki Zdrowotnej. Jego celem jest reklamowanie turystyki medycznej, jest również odpowiedzialny za zapewnienie opieki medycznej milionom turystów w razie okoliczności awaryjnych (wypadki itp.). Prowadzi całodobową bezpłatną infolinię, oferuje też darmowe tłumaczenia ustne na różne języki: angielski, arabski, rosyjski i niemiecki, perski i francuski.

Leczący się w Turcji obcokrajowcy podlegają rejestracji, co umożliwia śledzenie ich liczby. W celu zwiększenia liczby zagranicznych pacjentów, turecki rząd planuje wprowadzić szereg działań promocyjnych i reform prawnych.

Turystyka medyczna w Turcji ewoluuje z każdym rokiem, i obejmuje wiele operacji medycznych.

Zakres turystyki medycznej

 • Obcokrajowiec otrzymuję opiekę medyczną w zagranicznym kraju;
 • Możliwość wyboru lekarza prowadzącego;
 • Turystyka medyczna zawiera działania turystyczne, takie jak zwiedzanie, wypoczynek i regeneracja.

Nadmienialiśmy już, że turystyka medyczna obejmuje wiele operacji medycznych, oto lista zabiegów:

 • Operacje oka
 • Operacje estetyczne
 • Drobne operacje chirurgiczne
 • Operacje dentystyczne
 • Operacje onkologiczne
 • Operacje ortopedyczne
 • Operacje kardiologiczne
 • Operacje neurochirurgiczne

W obecnych czasach prawie wszystkie szpitale w Turcji mogą przyjmować zagranicznych pacjentów. Dlatego dobierając lekarza, nie musisz się martwić, czy będzie porozumiewać się w Twoim języku. Większość lekarzy posiada ogromne umiejętności medyczne, a opinie na ich temat, można znaleźć w internecie. Po wykonaniu odpowiednich badań w swoim kraju, i znalezieniu odpowiedniego lekarza prowadzącego, możesz przyjechać do Turcji na zabieg lub operację. W Turcji wiele miast jest liderami turystyki medycznej. Poniżej znajduję się kilka informacji o najpopularniejszych z nich.

Stambuł

Stambuł jest jednym z najbardziej preferowanych miast turystyki medycznej. Znajduję się tu wiele uniwersalnych szpitali i prywatnych klinik. Jeżeli planujesz przylecieć do Stambułu na zabieg transplantacji włosów lub chcesz uzyskać piękny uśmiech, z przyjemnością pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Izmir

Izmir, leżący w regionie Morza Egejskiego, jest jednym z najchętniej wybieranych miast w turystyce medycznej. Ze względu na klimat, większość osób decyduje się na zabiegi zimą. Podobnie jak w Stambule, w Izmirze jest wiele międzynarodowych szpitali.

Ankara

Ankara, stolica Turcji. W Ankarze znajdują się ambasady prawie wszystkich krajów, w efekcie, jest tu wiele szpitali międzynarodowych. Jednak ze względu na klimat śródlądowy i brak morza, większa część ludzi wybiera Izmir lub Stambuł.

Turystyka w Turcji

Turcja ma do zaproponowania wszelkiego rodzaju atrakcje, w tym kulturę, historię, przyrodę, piękne krajobrazy i niezwykłe plaże z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Turcja jest jednym z przodujących krajów w światowej turystyce.

Procedury wjazdu do Turcji są dużo mniej problematyczne niż w wielu innych krajach świata. Cudzoziemcy chcący udać się do Turcji muszą tylko okazać paszport ważny przez kolejnych 6 miesięcy. Dodatkowo Turcja ma umowy o zwolnieniu z obowiązku wizowego z wieloma krajami, w tym z Polską.

Można połączyć „przyjemne z pożytecznym”. W wolnych chwilach można zrelaksować się, pozwiedzać piękny kraj jakim jest Turcja, a następnie udać się na umówiony wcześniej zabieg.

Małe wakacje

Można samemu zorganizować wyjazd medyczny za granicę, ale po co tyle zachodu. Zdecydowana większość pacjentów woli skorzystać z usług polskich firm współpracujących z zagranicznymi klinikami. Nasz firma Hollywoodlook.pl pośredniczy w kontakcie między pacjentem a lekarzami, zapewniamy pobyt w hotelu, usługę tłumacza, dowóz klienta do i z kliniki, a także chętnie doradzimy co warto zwiedzić, zobaczyć w mieście.

Niektórzy pacjenci wyjazd na zabieg łączą z wakacjami z rodziną czy przyjaciółmi. Jadą do Turcji kilka dni wcześniej, zwiedzają, a ostatnie dwa dni pobytu rezerwują na zabieg. Często zdarza się, że kilku przyjaciół wybiera się razem na przeszczep włosów bądź metamorfozę uśmiechu – razem zawsze raźniej. Niektórzy pacjenci nie znają języków obcych, niektórzy nigdy wcześniej nie lecieli samolotem. Albo nie chcą się dodatkowo martwić organizacją wyjazdu, wolą, żeby ktoś to zrobił za nich. Kliniki zostały przez nas osobiście wybrane i sprawdzone. Trzeba wiedzieć, gdzie pojechać, żeby otrzymać dobrą opiekę, a z nami masz taką pewność.

Turystyka medyczna w Turcji a pandemia COVID-19

Ciekawostką jest, że do jeszcze większego wzrostu zainteresowania turecką turystyką medyczną w 2020 oraz 2021 roku zasadniczo przyczyniła się pandemia COVID-19 oraz m.in. utrudnienia w zorganizowaniu podróży do Tajlandii, światowego lidera branży. Z uwagi na liczne obostrzenia wprowadzone przez Tajów, jak również generalne obawy, związane z tak daleką podróżą, wielu polskich turystów medycznych wybiera aktualnie bliższe kierunki, wśród których dominuje właśnie Turcja.

PRZESZCZEP WŁOSÓW W TURCJI PRAWDZIWYM HITEM TURYSTYKI MEDYCZNEJ

Od kilku lat można zaobserwować prawdziwy rozkwit w sektorze turystyki medycznej. Wszystko m.in. za sprawą coraz większej ilości ludzi, zainteresowanych ofertą przeszczepu włosów w Turcji. Do Stambułu masowo przybywają turyści medyczni z Europy, Rosji oraz krajów

arabskich. Przyciągają ich niskie ceny w stosunku do wysokiej jakości zabiegów, krótki czas oczekiwania, a także dodatkowe udogodnienia.

Przeszczep włosów w Turcji prawdziwym przebojem stambulskich ulic

Na stambulskich ulicach bez problemu można spotkać mężczyzn z charakterystycznymi opatrunkami na głowie oraz zaczerwienionym fragmentem potylicy. Widok ten stał się również bardzo powszechny na międzynarodowych lotniskach, gdzie panowie nierzadko trzymają w ręce także charakterystyczną torbę z kosmetykami, będącą pielęgnacyjnym dodatkiem, prezentem od jednej z kilkuset klinik, oferujących zabieg przeszczepu włosów.

Co znajduje się w ofercie większości klinik?

Dokładny plan leczenia, kompleksowa konsultacja medyczna oraz przygotowanie kosztorysu pożądanego rezultatu zabiegu.

Pomoc w logistyce podróży i pobytu – zakwaterowanie odpowiadające potrzebom pacjenta, transfer z lotniska do hotelu oraz kliniki i na odwrót.

Zabieg, opieka po dokonanej transplantacji, zestaw pielęgnacyjny, a także opieka posprzedażowa.

Przeszczep all inclusive, prosto z Polski

Alternatywą dla zakupu zabiegu bezpośrednio u jednej z tureckich klinik, jest skorzystanie z oferty jednego z wielu polskich biur pośredniczących. W skład takiej usługi najczęściej wchodzi kupno biletu do Turcji, transfer na terenie kraju, konsultacje medyczne, zabieg transplantacji włosów, kilkudniowy pobyt w hotelu z wyżywieniem, kontrola medyczna oraz opieka tłumacza. Klient ma także możliwość przedłużenia pobytu w Turcji, za dodatkową opłatą, jak również miejsce w hotelu dla osoby towarzyszącej.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani transplantacją włosów to zapraszamy do naszej kliniki One Hair w Stambule. Świadczymy pomoc przy zakupie biletów lotniczych, transfery lotniskowe, pobyt w hotelu, zabieg oraz opiekę tłumacza podczas pobytu.

Kontakt: +48 535 299 560 / hollywoodlook.pl@protonmail.com